המלונית והמתנדב

כאחראים ב"מלונית מרגוע" אנו מתמודדים עם אחד האתגרים שכולנו כפעילי ארגון החסד הגדול מתמודדים עמו, אחת המטלות הקשות ביותר שעומדות בפני פעילי הארגון הוא: איך לגרום לעוד מתנדבים להתחבר לפעילות הנדרשת סביב הילד המיוחד. בשפה המקצועית קוראים לזה "גיוס משאבי אנוש".

עולם חסד יבנה, אנשים מסורים נרתמים, אבל החשש של המתנדב הפוטנציאלי הוא גדול, הוא איננו יודע עם מה הוא עלול להיפגש, וההקרבה מצידו היא גדולה.

במלונית, אנו צריכים מענה על בסיס קבוע, וזה בעיקר בסופי שבוע, כשצריכת ההתנדבות היא כפולה ומשולשת.

במעגל הראשון נמצאים קבוצת מתנדבים יקרים ומסורים שבאים (בד"כ) מחוץ לעיר, ועושים איתנו את כל השבת, עם תוספת לפניה ולאחריה בכמות ובאיכות, המתנדבים הללו מוותרים על הבית למשך כל השבת על כל המשתמע מכך, הם מגיעים לכאן בצורה מאורגנת יותר או פחות, מוותרים על נוחות ומנוחה ונותנים את הנשמה.

במעגל השני זקוקים לקבוצת אנשים בעלי לב ורגש, שיגיעו וישתתפו עם המתנדבים בשונה מהמעגל הקודם שבנוי ברובו על מתנדבים צעירים, שמטבע הדברים יותר קל להם להתנדב שבת שלימה, כאן אנו פונים לכל הגילאים, כולם נקראים אל הדגל, תפקידם להשרות במקום אוירה חמה ונלבבת, לסעוד את הילדים, להתרגש ולשמח אותם.

במעגל השלישי ישנם אותם אנשים יקרים שנותנים מזמנם ובעיקר ממרצם עבור הילדים, הם באים בזמנים ה"ריקים" של שעות אחה"צ הארוכות, הם אמורים להיות יצירתיים, הם יכולים לנסות לשחק עם הילדים בפנים במזגן, אבל הם לא נרתעים והם גם יוצאים עם הילדים לטיול קצר בסביבה, או משחקים איתם בגינה הסמוכה, תחת שמש קופחת, או לחילופין, קור קיפאון.

לאחר חמש שנות התנדבות במלונית, ולאחר מפגשים עם מעל שש מאות מתנדבים בשנה, עם ניסיון רציף של התעסקות עם מתנדבים, אנו עומדים כעת בכזה מצב, שכל מתנדב שביקר כאן בכל אחד ממעגלי החסד, חש ומרגיש שהוא נהיה שותף פעיל ואחראי בפעילות הנהדרת שמתרחשת בכותלי מלונית מרגוע.

אנו מזמינים אתכם ליטול חלק ולהיות שותפים עימנו בפעילות הברוכה.